משרד עורכי דין דיני נהיגה שכרות

אחד מדיני התעבורה החשובים והחמורים ביותר, הוא כל מה שקשור לנהיגה בשכרות. המדינה והמשטרה מנסים להתמודד עם זה בדרכים שונות, ולהחמיר את הענישה בכל פעם מחדש. זאת מאחר ומספר האזרחים, ובפרט הצעירים, אשר שותים אלכוהול עולה עם השנים, וכידוע, נהיגה בשכרות, אפילו קלה, מסכנת אותם ואת הסביבה. 

מי שמתמחה בדינים אלו ויכול לייצג אותנו לפני המשטרה ובבית המשפט, במקרה הצורך, הוא עו"ד דיני שכרות אשר מכיר את הנושא ויודע כיצד להתמודד עם הטיעונים והראיות השונות שמוצגות מצד התביעה, קרי המשטרה במקרה הזה. 

במהלך השנים, עלו ספקות רבות, אודות אופן הבדיקה של המשטרה את הנהגים ואודות הקביעה שהם אכן נהגו בשכרות. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר ינשוף, אליו נושפים אוויר והמכשיר יכול להציג את ריכוז האלכוהול בדם. בשביל שנהג ייחשב כמי שנוהג בשכרות, הוא צריך להכיל 240 מק"ג בליטר אחד של אוויר, כלומר 50 מיליגרם אלכוהול ב-100 מ"ל דם. 

הבעיה היא, שלא תמיד המכשיר נחשב לאמין, ולא פעם המשטרה מוצאת את עצמה מתמודדת מול טיעונים של עו"ד דיני שכרות והוכחה שהמשטרה משתמשת במכשיר לא תקין או לא אמין, דבר שיכול כמובן לפגוע ביכולת שלה להוכיח שהנהג שתה אלכוהול בכמות גבוהה מזו שהחוק מתיר, לפני שהוא עלה על ההגה. חשוב לציין, הענישה על שתייה בשכרות היא שנתיים פסילה, כולל קנס ומאסר על תנאי. אלו תנאי הסף של הענישה, אך בית המשפט יכול להעניש את הנהג בצורה הרבה יותר חמורה, בהתאם לסוג התיק וכן לעבר שלו. 

משרד עורכי דין דיני נהיגה בשכרות מתמודד עם מצבים שונים ומיוחדים בנושא זה. לא פעם הם נאלצים להגן על צעירים ששתו אחרי מסיבה, מבוגרים שחזרו הביתה מבושמים אחרי אירוע ועוד. ישנם מקרים, בהם קל יותר להתמודד עם הבעיה, למשל, אם מדובר במקרה ראשון, אם מדובר על כמות גבולית, אפילו אם מדובר על טווח נהיגה קצר מאוד וכזה שלא יכול היה לסכן נהגים או הולכי רגל. לעומת זאת, ישנם לא מעט מקרים הרבה יותר מורכבים ובעייתיים בהם מתעסק כל עו"ד דיני שכרות. 

אם אתם זקוקים למשרד עורכי דין דיני נהיגה בשכרות, אתם מוזמנים לפנות אלינו, עו"ד רוני ברוש מתמחה בדיני שכרות ומטפל בנהגים שנאלצים לעמוד למשפט בגלל נהיגה בשכרות. ניתן לפנות אלינו דרך המייל או בטלפון ואנחנו נקבע איתכם פגישה בהקדם על מנת לטפל בעניינכם. 

צרו קשר